Ankara Meme Büyütme Fiyatları – Meme Büyütme Estetiği Fiyatları

Meme (Gögüs) büyütme fiyatları her yıl değişmektedir. Bu fiyat değişikliğinin sebebi elbette ki herşeye gelen zamdır. Malzemeler & vergiler & kiralar herşeyin fiyatı her yıl arttığı için Meme (Gögüs) büyütme fiyatlarında da çok olmasa da artış olmaktadır. Meme (Gögüs) büyütme fiyatları için net bir fiyat almak isterseniz öncelikle muayane olmanız gerekmektedir. Sonrasında ise yapılacak işlemler ve kullanılacak malzemelere göre fiyat bilgisi verilmektedir.

Meme Büyütme Nedir?

Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Ankara meme büyütme yöntemi meme protezidir.

Göğüs Büyütme Kimlere Yapılabilir?

Gelişimini tamamlamış memesini küçük veya asimetrik bulan her yaşta kadın veya trans bireylere uygulanabilir. Ayrıca sarkma şikayeti de olan hastalara meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte uygulanabilir.

Meme Büyüklüğü Neye Göre Belirlenir?

Muayene esnasında hastanın göğüs çevresi ölçüleri alınır ve hastaya büyüklük ile ilgili beklentisi sorulur. Bu kriterler baz alınarak ortalama bir silikon (implant) hacmi belirlenir. Bu durum hastanın dört boyutlu görüntüsü alınıp ameliyat sonrası protezli görüntüsü simule edilerek de pekiştirilebilir. Ayrıca elimizde bulunan farklı hacim ve profillerdeki protez numuneleri hastanın sütyenine yerleştirilerek de fikir sahibi olunabilir. Yine de ameliyata gidilirken belirlenen ortalamanın iki büyük ve iki küçük ebadı daha götürülüp ameliyat esnasında tüm ebatlar denenir hangisi hastanın ölçülerine ve beklentilerine uygun ise o büyüklükteki protez uygulanır. Dolayısıyla tüm bu bilgiler ışığında hasta ameliyat sonrasında büyüklük ile ilgili hiç bir sorun yaşamaz.

Meme protezi çeşitleri nelerdir?

Öncelikle hastanın yaşı, meme yapısı, emzirme öyküsü ve beklentisi belirlendikten sonra planlanan meme şeklinin daha doğal mı yoksa meme üst kısmında daha fazla dolgunluğa mı sahip olması açısından protezin yuvarlak mı yoksa anatomik (damla) mı olacağına karar verilir.

Anatomik (damla) protez meme üst kısmını daha boş bıraktığı için memenin doğal şekline daha uygun görünmektedir. Dolayısıyla hemen hemen hiç dokusu olmayan genç yaştaki hastalar için daha uygun görünmektedir. Yuvarlak protez (silikon) ise memenin üst yarısı dahil daha homojen bir dolgunluk sağladığı için özellikle orta yaş grubundaki emzirme öyküsü de olan ve memenin üst kısmında boşalmadan şikayetçi hasta grubuna daha uygundur.

Son yıllarda gündeme gelen bir başka özel seçenek ise aynı hacimdeki normal protezden %30 daha hafif olan protez seçeceğidir. Bu seçenek de özellikle sporla aktif uğraşan ve yüksek hacimli protez arzu eden hastalara önerilmektedir. Hafif protezinde yuvarlak ve damla seçenekleri mevcuttur.

ankara meme büyültme

Meme protezi kasın altında mı üstünde mi olmalı?

Kas altı protez koymaya elverişli her hastada kendisinin farklı bir beklentisi yok ise kas altı plan tercih edilir. Kas dokusu protezin üzerinde güçlü ve kalın bir örtü oluşturarak protezin stabilizasyonunu arttırır, olası cilt üzerinden protez katlantılarının belli olma ihtimalini yok eder, enfeksiyon riskini azaltır ve protezi meme dokusundan izole ederek meme görüntüleme yöntemlerinde tutarlılık sağlar. Yine hastanın özel bir beklentisi yok ise mevcut meme dokusu büyükçe olan hastalarda kas üstü plan tercih etmek gerekebilir. Bu durum mevcut meme kitlesi ile kas altına konulan protez kitlesinin iki ayrı tümseklik (double bubble) gibi görünmesine mani olur. Son zamanlarda çifte plan (dual plan) adındaki yaklaşım protezin alt kısmını kasın bir miktar dışında bırakarak ameliyat sonrası doğallaşma sürecini biraz daha kısaltmıştır. Genellikle uygulamalar bu planda yapılmaktadır.

Meme protezi meme başı his durusunu ve emzirme yeteneğini etkiler mi?

Silikon ister kas altı ister kas üstü plana uygulansın süt bezleri ile, süt kanallarıyla ve meme başının duyusunu alan sinir sinir uçları ile doğrudan ilişki kurmaz. Meme protezini yerleştirmek için yapılan kesi ve oluşturulan plan da yine bahsedilen unsurlara herhangi bir zarar vermez. Dolayısı ile protez ameliyatı sonrası meme başı his duyusunda değişiklik olmaz emzirme yeteceği korunmuş olur.

Meme protezi meme kanserine sebep olur mu?

Son 40 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı ve yüz güldürücü sonuçlara sahip meme küçültme işleminin tersine meme büyütme yöntemi silikon meme implantıdır. Geçmişte bir protez markasının yüzey kaplama maddesinin bir lenf kanseri ile milyonda bir denecek kadar az oranda ilişkisi kurulmuş sonrasında bu yüzey maddesinin kullanımı bırakılıp markanın faaliyeti durdurulmuş ve uygulama yapılan hastalar geri çağrılarak protezleri değiştirilmiştir. O günden bu yana meme protezinin meme kanserine sebep olduğu yada meme kanserini gizlediği yönünde bir bulgu yoktur. Meme kanserinde erken tanının hayati olduğu şu dönemde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) meme protezi olan kadınlara protezi olmayanlardan daha farklı bir önleyici program önermemektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı fiyatları neye göre değişir ?

Meme protezi ameliyatı fiyatlandırması protezin büyüklüğünden bağımsızdır. Fiyat farkını temelde protezin şekli yani anatomik yada yuvarlak oluşu belirler. Bir diğer unsurda ameliyatın hangi düzeyde otelcilik hizmeti veren hastanede yapıldığıdır.

Meme büyütme ( Göğüs büyütme ) ameliyatında cerrahi süreç nasıldır ?

Aynı gün içinde hastalarımızın rutin ameliyat öncesi tetkikleri ve konsultasyonları tamamlayıp 30 dakikalık genel anestezi altında yapılan operasyonu tamamlayarak ameliyat sonrası bir kaç saat içinde anesteziden ayılma sürecini tamamlayıp taburcu olabileceği günübirlik bir süreçtir. Dren dediğimiz tahliye hortumunun kullanılmadığı çoğunlukla meme alt çizgisinden yapılan 3 cm’lik kesinin basit bir pansuman ile kapatılıp 3 hafta boyunca kullanılacak sutyenin giydirilmesi ile nihayetlenen küçük denebilecek bir operasyondur.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır ?

Aynı gün taburcu edilen hasta ameliyat esnasında takılan sutyene 3 gün boyunca hiç çıkartmaz dolayısı ile ameliyat bölgesi ıslatılmaz. Bu esnada sadece önlem amaçlı antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanılır. 3 gün sonra ilk kontrolüne gelen hastanın pansumanı açılır ve sonrasında sprey pansuman uygulamasına geçilir. Sutyenini takmaya devam eden hasta 3 günden itibaren banyo yapabilir duruma gelir 10 günden itibaren ise sprey pansuman bırakılıp iz azaltıcı ajanlara ve memenin doğallaşma sürecini hızlandıran masaja başlanır. Ameliyat sonrası önerilen sutyen 3 hafta süre ile kullanılır sonrasında hasta sutyen takmamakta yada kendi seçimini yapmakta özgürdür. Ödemin azalması, kasın ve derinin gevşemesi 6 ila 12 aylık bir süreçte tamamlandığından meme şeklinin son halini alması 1 yıl kadar sürebilir.

Meme büyütme ameliyatı sonrası günlük hayatına ve iş yaşamına ne zaman dönülebilir?

Hasta günlük hayatına en fazla 3 gün sonra iş hayatına ise 7 ila 10 gün içinde rahatlıkla dönebilir. Ameliyat sonrası süreçte herhangi bir kol hareketi yapmasında bir mahsur yoktur hareketlerini sadece ağırı kısırlayabilir.

Ameliyat sonrası ne zaman spora başlanabilir?

Yürüyüş koşu gibi göğüs kasını doğrudan çalıştırmayan aktiviteleri istenildiği zaman başlanabilir. Göğüs kasını çalıştıran aktivitelere ise yaklaşık 1 ay sonra başlaması tavsiye edilir.

Ameliyat sonrası iz bakımı nasıl yapılır ?

Genellikle meme büyütme ameliyatı sonrası, meme altından açılan yaklaşık 3 cm’lik kesi estetik dikiş ile kapatıldığı için dikiş alma gereksinimi yoktur. İlk zamanlarda normal deriden bir miktar farklı renkte görünen çizgisel yara izi zamanla hem tamamen meme altında kalarak saklanmış olur hemde çokça silikleşerek belirsiz hale gelir. İz azaltıcı ajanlarında ilk 6 ayda kullanılması sürece katkı sağlar.

AnkaraMeme Büyütme Fiyatları 2020 | Ankara Gögüs Büyütme Fiyatları
Yasalar gereği internet sitelerinde fiyat belirtmek yasak olduğu için hiçbir internet sitesi fiyat bilgisi paylaşamıyor. Paylaşan sitelerde şikayet edildiği taktirde cezai işlem uygulanmaktadır.

Silikon Ameliyatı Olanların Yorumları Ankara
Müşteri gizliliği nedeniyle müşteri yorumlarını almayıp, müşterilere ait yorumları yayınlayamıyoruz.

Devlet Hastanesi Meme Büyütme | Gögüs Büyütme Ameliyatı Ankara
Devlet hastanelerinde estetik operasyonlar yapılmamaktadır. Meme büyütme, küçültme. Gögüs büyütme, küçültme işlemleri estetik sınıfına girdiği için devlet tarafından karşılanmamaktadır. Gögüs büyütme, küçültme işlemleriniz için özel klinikleri tercih etmek zorundasınız.

Silikon Meme, Gögüs Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları Ankara
Hastanın rızası olsa dahi öncesi ve sonrası görüntülerini paylaşmak yasak olduğu için bu tür görsellerin Türkçe internet sitelerinde kullanılması yasaktır. Her ne kadar reklam ve referans olması açısından yayınlanması gereksede yasak olduğu için öncesi ve sonrası görselleri yayınlayamıyoruz.

 • Ankara meme büyütme fiyatları 2020
 • Gögüs büyütme fiyatları 2020 ankara
 • Ankara meme estetiği fiyatları
 • ankara devlet hastanesi meme estetiği
 • Ankara meme büyütme
 • Ankara gögüs büyütme
 • gögüs büyütme ameliyatı Ankara
 • meme büyütme ameliyatı Ankara
 • Ankara devlet hastanesi silikon
 • Devlet hastanesinde silikon fiyatları 2019
 • Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Doktorları
 • Meme Silikon ameliyatı Kadınlar Kulübü
 • Silikon ameliyatı olanların yorumları
 • Silikon ameliyatı sonrası şişlik ne zaman geçer
 • Silikon ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğrafları
 • Damla silikon fiyatları
 • Silikon ameliyatı sonrası kaşıntı
 • Silikon ameliyatı sonrası masaj
 • Silikon ameliyatı Kadınlar Kulübü
 • Göğsüne silikon yaptıranların yorumları
 • Güğüs BÜYÜTME
 • Gögüs estetiği fiyat 2019 ekşi
 • Gögüs büyütme egzersizleri işe yarıyor mu
 • Devlet hastanesi silikon fiyatları 2019
 • Silikon ameliyatı sonrası merak ettiğim